Застосування кульових електроприводів Gidrolock в автоматичній установці пожежогасіння (АУПГ)

gidrolock

Зараз вже важко уявити якийсь сучасний великий торгівельний центр, складські, офісні або виробничі приміщення, не обладнані автоматичною установкою пожежогасіння (АУПГ). Їх застосування обумовлене мінімізацією ймовірності заподіяння шкоди життю та здоров'ю персоналу, клієнтів, відвідувачів та гарантованим захистом від великих збитків, пов'язаних з однією з найруйнівніших стихій – пожеж.

Основні вимоги до таких систем (АУПГ):

  • Висока надійність спрацьовування системи у разі пожежі.
  • Доступністю системи для перевірки її стану персоналом та контролюючими органами.
  • Довговічність.
  • Максимальна ефективність.

У більшості встановлених нині АУПГ як виконавчий механізм, що подає воду в розпилювачі, використовуються електромагнітні клапани, що мають ряд недоліків, які перешкоджають задоволенню заявлених вимог.

Порівняльний аналіз роботи електромагнітного клапана та кульового електроприводу Gidrolock у виконавчому механізмі АУПГ.

ТОВ «Гідроресурс» представляє як виконавчий механізм у системі АУПГ кульовий електропривід. Проведемо порівняльний аналіз роботи електромагнітного клапана та кульового електроприводу Gidrolock як виконавчий механізм в АУПГ, з огляду перелічених вимог.

1. Висока надійність спрацьовування системи у разі пожежі.

Електромагнітний клапан:

Електромагнітний клапан буває двох типів: нормально-закритий та нормально-відкритий. У системі АУПГ зазвичай використовуються нормально-закритий електромагнітний клапан. Для включення подачі води в систему АУПГ потрібно подати на електромагнітний клапан напругу живлення та утримувати протягом всього часу подачі води в систему АУПГ. При відключенні напруги живлення (наприклад, при виході кабелю живлення з ладу в результаті пожежі) подача води через електромагнітний клапан припиняється. Це спричинить неможливість функціонування системи АУПГ.

Таким чином, система АУПГ, що має у своєму складі електромагнітний клапан, сильно залежить від електропостачання об'єкту і у разі перебоїв у подачі електрики на об'єкт існує можливість відмови спрацьовування у разі пожежі.

Кульовий електропривід Gidrolock:

Кульові електроприводи забезпечують високу надійність та відмінні споживчі характеристики. Кульові електроприводи Gidrolock не створюють гідравлічних ударів, не залежать від тиску води та якості її очищення. Кульовий електропривід Gidrolock, на відміну від електромагнітного клапана, має не один фіксований стан, а два – закрито та відкрито. Споживання електроенергії кульовими електроприводами відбувається лише у момент закриття чи відкриття подачі води. Тому наявність напруги живлення для кульового електроприводу потрібно на короткий час при спрацьовуванні системи (близько 30 секунд). Решту часу кульовий електропривід може бути повністю знеструмлений. Для підвищення надійності кульовий електропривід Gidrolock може комплектуватися джерелом безперебійного живлення (акумулятором).

2. Доступністю системи для перевірки її стану персоналом та контролюючими органами.

Для повної впевненості працездатності АУПГ має періодично перевірятись персоналом. Працездатність також перевіряють контролюючі органи.

Електромагнітний клапан:

Перевірка працездатності електромагнітного клапана ускладнена тим, що візуально визначити його стан (відкрито/закрито) неможливо. Справність системи на електромагнітному клапані можна перевірити лише фактичним включенням подачі води до системи АУПГ, що пов'язано зі значними труднощами та витратами.

Кульовий електропривід Gidrolock:

Стан (закрито/відкрито) кульового електроприводу Gidrolock легко визначається візуально, тому перевірка працездатності системи АУПГ без подачі води з використанням кульового електроприводу Gidrolock не викликає труднощів.

3. Довговічність.

Електромагнітний клапан:

У конструкції електромагнітного клапана застосовуються гумотехнічні вироби (мембрана, кільця ущільнювачів). З часом надійність роботи гумотехнічних виробів неухильно знижується. Гумотехнічні вироби втрачають еластичність, тріскаються і в результаті рвуться, що призводить до виходу з ладу електромагнітного клапана. Перевірити працездатність електромагнітного клапана без подачі води не можна. Термін служби гумотехнічних виробів зазвичай становить 2-3 роки.

Кульовий електропривід Gidrolock:

Корпус кульового крана Gidrolock виконаний з нержавіючої сталі та витримує тиск води до 64 атмосфер. Ущільнювачі в кульовому електроприводі Gidrolock виготовлені з політетрафторетилену (фторопласту, тефлону), які в контакті з кулею з нержавіючої сталі практично не мають зношування, витримують понад 100 тисяч циклів «відкрито-закритого». Температурна стійкість кульового крана до 220 градусів Цельсія.

4. Максимальна ефективність.

Ефективність роботи АУПГ також визначається тим, щоб виконавчий механізм не перешкоджав передачі рідини, що гасить, із системи пожежогасіння в розпилювачі.

Електромагнітний клапан:

Конструктивно електромагнітний клапан виконаний так, що вносить до системи подачі води додатковий опір через зміну напрямку потоку води та звуження прохідного перерізу. Прохідний переріз електромагнітного клапана завжди нижче перетину труб, що підводять, відповідно передача води через електромагнітний клапан проводиться з додатковим опором.

Кульовий електропривід Gidrolock:

Кульовий електропривід Gidrolock позбавлений цього недоліку, прохідний переріз кульового крана дорівнює перерізу труб, що підводять. Коефіцієнт опору потоку шарового електроприводу дорівнює 1 (як у гладкої прямої труби). Кульові крани Gidrolock є «повнопрохідними», відношення площі (у світлі) проходу в крані до площі поперечного перерізу труби, що приєднується, становить 100%.