Спеціальна пропозиція для ТВЖ, ДЕЗів, ЖЕКів, керуючих компаній та інших організацій, що обслуговують та експлуатують житлові будівлі.
Встановлення системи Gidrolock є реальним вирішенням низки проблем у сфері житлово-комунального господарства та сприяє впровадженню сучасних методів в обслуговуванні будівель та споруд.
Застосування обладнання системи Gidrolock дозволяє при виникненні аварії будь-якому мешканцю в екстреному порядку самостійно за допомогою аварійної кнопки перекрити подачу води в системі водопостачання або опалення, після чого викликати аварійну бригаду.
Принцип роботи системи Gidrolock.
Система Gidrolock є вузлом керування гарячою, холодною водою та опаленням у багатоквартирному будинку. Система Gidrolock призначена для оперативного та віддаленого керування подачею води у разі виникнення аварії в системах водопостачання та опалення.
При виникненні аварії мешканець, консьєрж (черговий) може в екстреному порядку самостійно за допомогою аварійної кнопки перекрити подачу води в системі водопостачання або опалення, після чого викликати аварійну бригаду (чергового сантехніка). Перекриття подачі води може здійснюватися автоматично за умови встановлення датчиків протікання у місцях ймовірної появи води.
При виникненні аварії
мешканець, консьєрж (черговий) може самостійно в екстреному порядку за допомогою аварійної кнопки перекрити подачу води у системі водопостачання або опалення.
При натисканні на аварійну кнопку
-
відбувається дистанційне перекриття подачі води в аварійних стояках;
-
включається аварійна сигналізація;
-
сигнал про аварію передається до диспетчерської служби.
Склад системи Gidrolock
-
Аварійна кнопка перекриття подачі води повинна розташовуватись у доступному для мешканців місці. Кількість аварійних кнопок, що підключаються до системи, необмежена, і вони можуть розташовуватися на кожному поверсі, наприклад, в поверховому електричному щиті. Аварійна кнопка може бути забезпечена світловою сигналізацією, що інформує положення системи на даний момент. Аварійна кнопка може бути забезпечена ключем доступу, що дозволяє проводити управління водою в багатоквартирному будинку певному колу осіб.
-
Кульовий електропривід призначений для віддаленого керування водою в системах водопостачання та опалення. Кульові електроприводи встановлюються на внутрішньобудинкових трубопроводах водопостачання та опалення.
-
Блок управління призначений для управління кульовими електроприводами та видачі звукового сповіщення про аварію.
Що дає встановлення системи Gidrolock у багатоквартирному будинку
-
Покращення експлуатаційних характеристик загального майна у багатоквартирному будинку.
-
Тривалість експлуатації багатоквартирного будинку після введення в експлуатацію або останнього комплексного капітального ремонту.
-
Швидке перекриття подачі води у разі аварії. У мешканців багатоквартирного будинку з'являється реальний інструмент зменшення наслідків аварій.
-
Застосування даної системи позбавить експлуатуючу організацію можливих претензій з боку мешканців багатоквартирного будинку при виникненні аварій у системах водопостачання та опалення.
-
Значне зниження вартості проведення ремонтних робіт у квартирах, приміщеннях загального користування (тамбури, коридори, сходи тощо) щодо усунення наслідків аварій у системах водопостачання або опалення.
-
Зниження витрат на проведення ремонтно-відновлювальних робіт при затопленні водою електрощитових, розподільних електричних мереж, мереж зв'язку (телефонія, телебачення, Інтернет), ліфтів, ліфтових шахт та систем управління ліфтом.
-
Відпадає необхідність утримання чергового сантехніка.
-
Установка системи Gidrolock є реальним вирішенням низки проблем у сфері житлово-комунального господарства та сприяє впровадженню сучасних методів в обслуговуванні будівель та споруд.
Основні причини підвищеної аварійності у багатоповерхових будинках
-
При заселенні житлового будинку відбувається масове проведення ремонтних робіт, не рідкісні випадки неузгодженого перепланування приміщень та перенесення інженерних систем.
-
Під час проведення ремонтних робіт часто відсутня проектна документація на інженерні системи водопостачання та опалення.
-
Відсутність ліцензії на проведення сантехнічних робіт у будівельних бригад або фірм.
-
Відсутність належної кваліфікації у осіб, які проводять ремонтні роботи.
-
Відсутність належного та кваліфікованого контролю за проведенням ремонтних робіт з боку замовника.
-
Монтаж та закупівля обладнання для систем опалення та водопостачання віддається на відкуп будівельним бригадам або будівельним фірмам, які не завжди з міркувань економії ставлять надійне, а значить і недешеве обладнання.
-
Іноді під час проведення сантехнічних робіт, нехтують елементарними будівельними нормами. Встановлюється обладнання, не призначене для експлуатації в багатоповерхових будинках (батареї опалення, сушарки для рушників, водонагрівачі, які розраховані для роботи в заміських будинках при низькому тиску).
-
Часто організації, що експлуатують багатоповерхові будинки, не допускаються для проведення кваліфікованого контролю за проведенням ремонтних робіт.
-
Відсутність у споживачів досвіду та знань в експлуатації складного сантехнічного обладнання (душові кабіни, джакузі, водонагрівачі).
-
Немає регулярного та кваліфікованого контролю працездатності обладнання при його тривалій або сезонній експлуатації.
-
Людський фактор. Не можна скидати з рахунків те, що іноді поспіхом, або через забудькуватість кран може залишитися відкритим.
Основні причини підвищеної аварійності систем водопостачання та опалення у старому житловому фонді
-
Знос водопровідних систем водопостачання та опалення у старому житловому фонді.
-
Складнощі з проведенням планового або поточного ремонту систем водопостачання та опалення.
Основні проблеми, що виникають при аварії в системах водопостачання та опалення
-
При виникненні аварії мешканці будинку не мають доступу до запірної арматури для перекриття подачі води, встановленої на стояках у підвалі житлового будинку, і немає доступу до запірної арматури, встановленої у квартирі, де сталася аварія, у разі відсутності мешканців.
-
Мешканці будинку не знають місць розташування запірної арматури.
-
Велика втрата часу з моменту виникнення аварії до моменту приїзду аварійної бригади (чергового сантехніка).
Особливості експлуатації та обслуговування житлового фонду в Україні
-
Висока частка багатоповерхових будинків у житловому фонді Україні у великих містах.
-
Величезний житловий фонд знаходиться на обслуговуванні та експлуатації у державних чи муніципальних структур. Спадщина від УРСР.
-
Високі темпи будівництва житлових будинків, різними будівельними компаніями без належного контролю з боку держорганів призводять до низького рівня проведення будівельних робіт.
-
Часто житлові будинки здаються в експлуатацію з великою кількістю недоробок та несправностей, що вимагають згодом додаткових витрат на їх усунення.
-
З метою зниження витрат при будівництві застосовуються не завжди якісні будівельні матеріали та обладнання, до будівництва залучаються робітники з низькою кваліфікацією.
-
Вимагає реформування та приведення до сучасних стандартів обслуговування житлових будинків величезна структура житлово-експлуатаційних компаній (ЖЕК'и,ДЕЗ'и тощо), що залишилася у спадок від УРСР.
-
Немає конкуренції на ринку надання послуг з обслуговування житлових будинків.
-
Немає сформованих відносин між власниками житла і організаціями, що обслуговують дане житло. Товариства власників житла (ТВЖ) або аналогічні їм об'єднання знаходяться на етапі становлення і тому впливати на ринок надання послуг з обслуговування житлових будинків у повному обсязі не можуть.
-
Законодавча база, що регламентує відносини між власниками житла та організаціями, що обслуговують дане житло на сьогодні не досконала.
-
Швидкий за часом процес приватизації житла призвів до того, що:
- в одному будинку знаходяться приватизовані квартири та квартири, що перебувають у муніципальній власності. Через це часто виникають труднощі з фінансуванням проведення ремонтно-відновлювальних робіт.
- в одному житловому будинку проживають мешканці з різним рівнем доходу і, відповідно, з різними можливостями та запитами в обслуговуванні.